Tanie noclegi

Nierzadko stajemy przed dylematem gdzie przenocować w mieście. W większych metropoliach bardzo ciężko o tani nocleg. Oczywiście miejskie hotele są zazwyczaj puste, niemniej cena za nocleg dla wielu jest nadal zbyt wysoka. Czy istnieje inna alternatywa dla drogich hoteli i obskurnych hosteli? Okazuje się, że tak. W dobie internetu, istnieje możliwość rezerwacji miejsca noclegowego online. To wszystko za sprawą specjalnie serwisy społecznościowe, na których swoje oferty noclegowe oferują osoby prywatne. Nierzadko zdarza się, że standardy panujące w takich domkach czy mieszkaniach są wyższe niż w niejednym podmiejskim hotelu, a to wszystko w stosunkowo niskich cenach. Jednak to nie norma. Największym minusem jest to, że warunki panujące nie są kontrolowane przez żadne instytucje, jak to bywa w przypadku hoteli czy moteli. Co najważniejsze tego rodzaju oferta nie jest skierowana jedynie do autostopowiczów lub studentów zaocznych. To równie atrakcyjna alternatywa dla rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Najbardziej popularnym serwisem noclegowym jest bez wątpienia AIRBNB.COM.

Portal ten nie jest za darmo, ponieważ za każda rezerwację pobierana jest prowizja. Jednakże jak w przypadku komercjalnych portali bywa, istnieje możliwość wprowadzania kodów rabatowych. Dodatkową opcją jest tzw. "program partnerski" w którym zapraszając innych do udziału w programie otrzymuje się dodatkowe środki do wykorzystania. Największym atutem serwisu jest to, że za jego pośrednictwem można nawiązać kontakt z wynajmującym, co zdecydowanie minimalizuje ryzyko wystąpienia ewentualnych problemów oraz rozczarowań. AIRBNB.COM nie jest jedynym portalem prosperującym w branży. Do stron o podobnym charakterze i przeznaczeniu należy zaliczyć na przykład 9flats.com, wimdu.com czy też homeaway.com. Kwatery prywatne to nie jedyna atrakcyjna opcja. Obecnie, wolne łóżka udostępniane są również przez akademiki.

Jest szczególna alternatywa właśnie dla studentów, którzy regularnie potrzebują noclegu. Co więcej jest to zdecydowanie najbardziej korzystna opcja pod względem finansowym. Co prawda, wymaga sporo formalności, niemniej nie kosztuje więcej niż dwadzieścia złotych za noc, a więc zdecydowanie taniej niż w przypadku popularnych hosteli. Na podobnych zasadach działają również przyklasztorne domy pielgrzyma lub schroniska młodzieżowe. Nie należy oczekiwać wysokich standardów, ale w tak niskich cenach ciężko znaleźć choćby pokój z umywalką - istotny nie jest tu komfort, a jedynie przysłowiowy dach nad głową.

ul. Koksowa 45 37-896 Kraków

504-236-216

kontakt@lady-pank.com.pl