Jak znaleźć tani nocleg na ostatnią chwilę?

Gdy wiemy już, gdzie chcemy pojechać i ile możemy wydać, powinniśmy zastanowić się również nad tym, gdzie będziemy spać. Oczywiście, nie zawsze istnieje możliwość rezerwacji hotelu z wyprzedzeniem. Bywa i tak, że decyzję należy podjąć w jednej chwili. Na szczęście, wcale nie oznacza to, że w takiej sytuacji będziemy skazani na najdroższy hotel w okolicy. Rezerwacja last-minute ma szereg zalet, choć korzystanie z nich w pełni wymaga pewnej wprawy. Tani nocleg w hostelu to alternatywa dla tych, którzy mają dość przepłacania. Oczywiście, mamy do czynienia z dość loteryjnym rozwiązaniem, często jednak możemy liczyć na miejscówkę umożliwiającą nam wypoczynek w naprawdę dobrych warunkach. Ceny nie są wygórowane i często są uzależnione od tego, jak duża jest nasza cierpliwość. Najrańsze są noclegi oferowane w pokojach wieloosobowych, choć jest to rozwiązanie, które powinno zainteresować przede wszystkim turystów mogących pochwalić się twardym snem.

Miejsce w hostelu nie musi być rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, dobrym pomysłem jest jednak zatroszczenie się o nie przynajmniej na kilka godzin przed planowaną wizytą. Innym naprawdę tanim rozwiązaniem jest nocleg na kanapie u życzliwych gospodarzy kojarzony przede wszystkim z serwisów takich, jak couchsurfing.org czy bewelcome.org. Jest to propozycja w szczególny sposób przypadająca do gustu tym osobom, którym zależy nie tylko na samym zwiedzaniu, ale i na poznaniu lokalnych mieszkańców i ich zwyczajów. W tym przypadku nocleg jest darmowy, choć sami powinniśmy również zaoferować możliwość poświęcenia swojej kanapy gościom. Nie wszystkie miejscówki można rezerwować na ostatnią chwilę, możliwość ta pojawia się jednak stosunkowo często i dotyczy nawet najciekawszych turystycznie miast. Plusem takiego rozwiązania jest to, że często zyskujemy nie tylko samo miejsce noclegowe, ale i przewodnika, który chce spędzić z nami przynajmniej trochę czasu.

Inną opcją, którą warto się zainteresować jest Air Bed and Breakfast, a więc nocleg za małą opłatę. Tu bazą jest strona internetowa Airbnb.com poświęcona właśnie tanim noclegom. Pojawiają się na niej właściciele hoteli i kamienic, a nawet studenci, którym marzy się niewielki choćby zastrzyk finansowy uzyskany dzięki wynajmowi pokoju. Ceny są niewysokie, a my kontaktujemy się wyłącznie z osobą, u której chcemy się zatrzymać. Potem pozostaje już tylko wykonać przelew, otrzymać klucze i ruszyć w miasto. Czasem najlepsze są najprostsze rozwiązania, jeśli więc poszukujemy noclegu na ostatnią chwilę, bardzo pomocna może się okazać… mapka Google. Okazuje się, że po właściwym sformułowaniu pytania jest nam ona w stanie podać szereg wartościowych informacji. Co więcej, opcja lokalizacji umożliwia znalezienie tego miejsca noclegowego, które w danym momencie znajduje się najbliżej nas. Równie nieskomplikowane, a często naprawdę skuteczne, jest korzystanie ze stron internetowych, które posiada większość miast na świecie. Najlepiej odwiedzać je jeszcze przed wyjazdem, wspomniane strony pozwalają bowiem na wyobrażenie sobie, jak prezentuje się w danym mieście baza noclegowa.

ul. Koksowa 45 37-896 Kraków

504-236-216

kontakt@lady-pank.com.pl