Na lotnisko do Balic szybciej i wygodniej

Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe może mieć powody do zadowolenia, otrzymała bowiem wyczekiwane od dawna pozwolenie na użytkowanie linii kolejowej ciągnącej się z Krakowa do Balic. Pozwolenie wydał Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i była to ostatnia zapora uniemożliwiająca uruchomienie połączenia, co ostatecznie nastąpiło 15 września. Po zakończeniu niezbędnych w tym kontekście przygotowań pociąg mógł ruszyć trasą wiodącą z Krakowa Głównego ku lotnisku.

Modernizacja linii kolejowej wiodącej w kierunku Balic jest dobrą wiadomością nie tylko dla samych turystów zmierzających ku lotnisku. Dzięki jej wprowadzeniu możliwe było również uruchomienie trzech nowych przystanków. Pociągi zatrzymują się więc dodatkowo na stacjach Kraków Młynówka, Kraków Zakliki i Kraków Olszanica, a każda z nich może być odwiedzana bez niepotrzebnych obaw.

Stacje są dostosowane do potrzeb charakterystycznych dla osób niepełnosprawnych, nie można przy tym nie zwrócić uwagi na to, że posiadają nie tylko odpowiednie oświetlenie, ale również ławki i nowoczesny system informacji pasażerskiej. Na osoby udające się w trasę nową linią czeka jeszcze jedna niespodzianka, zmodernizowano bowiem przystanek Kraków Łobzów. PKP PLK to zarządca znajdującej się w naszym kraju infrastruktury kolejowej. Odpowiada między innymi za układanie rozkładu jazdy, stan torów, prowadzenie ruchu pociągów oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

ul. Koksowa 45 37-896 Kraków

504-236-216

kontakt@lady-pank.com.pl